Još jedan uspjeh profila Za Bolji Rovinj.
27. siječnja 2012. 2 komentara
Još jedan uspjeh profila Za Bolji Rovinj!
Ponovo se pokazalo da se profil Za Bolji Rovinj bavi ozbiljnim temama koje su zanimljive za građane grada Rovinja ali i ostalo građane Istre.
Naime na stranici 14 Glasa Istre od četvrtka 26.01.2012. godine novinarka Mihaela Medić potpisala je članak pod nazivom „Jesu li oglasi za zapošljavanje moralni?“. Novinarka se poziva na meil koji je poslan redakciji Glasa Istre 30.12.2011. godine odnosno istog dana kada je objavljen na https://zaboljirovinj.wordpress.com/2011/12/30/nemoralni-natjecaji-za-radno-mjesto-u-gradu-rovinju-se-nastavljaju/ . Taj je post do danas pregledan 220 puta na blogu Za Bolji Rovinj. Ne zaboravite da je isti tekst objavljen na portalu IPRESS-a http://www.ipress.hr/gradovi-i-opcine/rovinj/nemoralni-natjecaji-za-radna-mjesta-u-gradu-rovinju-se-nastavljaju-19572.html na kojem je ostavljeno i nekoliko vrlo zanimljivih komentara. Koliko je tamo puta posječen članak na žalost ne znam. U svakom slučaju zahvaljujem se novinarki M. Medić i redakciji Glasa Istre, te uredništvu portala IPRESS na objavi članka čime su direktno doprinjeli promicanju civilnog društva i borbi za uspostavu istinske demokracije u gradu Rovinju.
HVALA Vam.
Što se samog članka u Glasu tiće nigdje se ne nazire odgovor na pitanje iz samog naslova članka a to je „Jesu li oglasi za zapošljavanje moralni?“.
Također je zanimljivo da je isti oglas dana 18.01.2012.poništen, i to naravno bez ikakvog objašnjenja.
Grad nije dužan davati objašnjenje zašto je poništio oglas sve do momenta dok ih netko to ne pita.
Nakon toga su prema Zakonu o pravu na pristup informacijama dužni odgovoriti u roku 15 dana.
Pozivam novinare da upute pitanje gradu zašto je navedeni natječaj poništen.
Na sve to reći ču još samo, jedan je političar rekao, „ ako nešto nije moralno onda sasvim sigurno nije niti politički ispravno.“
Pingback: Pet godina postojanja profila Za Bolji Rovinj | Za Bolji Rovinj
Pingback: KAZNENA PRIJAVA PROTIV GRADONAČELNIKA SPONZE | Za Bolji Rovinj